Vitajte na webstránke spoločnosti Schneider Electric

Vitajte na našej webstránke.

Môžete si vybrať inú krajinu a prezerať dostupné produkty, alebo prejsť na našu globálnu webstránku, kde nájdete informácie o spoločnosti.

Vyberte inú krajinu alebo región

  • Múdra, úsporná a efektívna. Budova riadená jednotkou SmartX AS-B

  Default Alternative Text

  Energetická efektívnosť, intuitívnosť a bezpečnosť. To sú požiadavky, ktoré čoraz častejšie vyžadujeme od každého typu budovy – od rodinného domu až po nákupné centrá. Základnými piliermi riadenia budov sú funkčný a praktický inteligentný riadiaci systém s kvalitnou mechanikou, softvérom a intuitívnou riadiacou jednotkou. SmartX AS-B spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky.

  Nová riadiaca jednotka SmartX AS-B je súčasťou systému SmartStruxure. Ide o inteligentný systém riadenia budov, ktorý v sebe spája software, hardware, riadenie, inštaláciu a funkčné jednotky. Vďaka tomuto systému má manažér budovy pod palcom monitorovanie, kontrolu a manažovanie energií, osvetlenia, požiarnej bezpečnosti a vzduchotechniky. Tento nástroj umožňuje veľmi intuitívne riadenie budovy a prácu s dátami. Jeho užívateľské rozhranie ponúka prehľadné grafické zobrazenie s ergonomickým menu, v ktorom sa zorientujete ľahko aj bez inštruktáže. Systém SmartStruxture umožňuje vďaka svojej jednoduchosti efektívne riadenie rodinného domu, rovnako ako univerzitného kampusu pozostávajúceho z niekoľkých budov či veľkého pozemku.

  Potrebujete porovnávať či posúdiť? Žiadny problém
  Systém nie je len vzdialeným „vypínačom“, pomocou ktorého dokáže správca budovy zhasnúť svetlo či aktivovať vzduchotechniku. Softvér umožňuje zobrazovanie informácií, ktoré vzájomne spolupracujú, napríklad vo forme kombinovateľných tabuliek či grafov, rozvrhov či kalendárov. Každá z týchto foriem poskytuje veľmi jednoduchú možnosť analýzy dát, ale aj naplánovanie scenárov. Systém je naozaj „smart“ – dokáže napríklad rozoznávať priority. Ak má niekoľko rovnocenných príkazov, vďaka pridanému atribútu priority dokáže uprednostniť jednu akciu pred inou.

  Ako na energetickú efektívnosť?
  Pri každom riadení budovy je jedným z najdôležitejších cieľov úspora. Tento systém umožňuje nielen meranie, ale aj podrobnú analýzu a kontrolu spotreby energií vo všetkých kľúčových oblastiach. Nemusíte sa obávať nezrozumiteľných grafov – systém produkuje mimoriadne zrozumiteľné reporty a výstupy, ktoré vám jasne napovedia, kde sú slabé miesta v spotrebe a čo s nimi robiť. Systém Smart Struxure skrátka predstavuje ideálny spôsob jednoduchého každodenného riadenia procesov v budovách, šikovnú analýzu dát a prehľadnú či estetickú grafiku. Pre používateľa je z celého systému najdôležitejšia práve riadiaca jednotka, s ktorou prichádza do styku na pravidelnej báze.

  Manažment budovy aj ľavou zadnou
  Nová riadiaca jednotka SmartX AS-B obsahuje kľúčové funkcie riadenia procesov a slúži na zber údajov, charakterizovanie trendov diania v budove či správu poruchových hlásení a udalostí. Ponúka zabudované vstupy a výstupy (V/V) a podporuje komunikáciu na sériovej zbernici a v sieťach ethernet. Zaberá menej miesta v rozvádzači, čo môže byť v niektorých situáciách rozhodujúcim faktorom. Môže fungovať vrámci systému, ale môže slúžiť aj ako nezávislé teleso. Vstupy a výstupy novej riadiacej jednotky sú použiteľné pri väčšine systémov vykurovania či vzduchotechniky, pričom vybrať si môžete z modelov s 24 alebo 36 vstupnými a výstupnými bodmi.