• Magelis HMI STO: nová generácia mikropanelu s veľkým farebným displejom

Default Alternative Text

Magelis HMI STO disponuje dotykovým displejom s vysokým rozlíšením, širokou paletou 65 536 farieb a intuitívnym ovládaním typickým pre SMART zariadenia (napr. zoom, posúvanie snímky alebo voľba ikon).

Väčší displej, vyššie rozlíšenie
V porovnaní s predchádzajúcim radom sa môže nový Magelis HMI STO pochváliť širokouhlým dotykovým displejom TFT 4,3“ s podporou 65 536 farieb a rozlíšením 480 x 727 pixelov (teda 8x viac bodov). Aj keď plocha samotného displeja vzrástla o celých 50 %, celý panel je väčší iba o 20 %. Ovládanie jasu možno voliť v 16 úrovniach. Svojím vysokým rozlíšením a kompaktným vyhotovením predstavuje Magelis HMI STO unikát v kategórii mikropanelov.

Tri komunikačné rozhrania: tri nové typy
Každý z troch nových typov mikropanelov používa iné komunikačné rozhranie. Magelis HMI STO 735 sa spolieha na Ethernet (RJ45), Magelis HMI STO 715 na RS232C/485 (RJ45) a konečne Magelis HMI STO 705 na RS232C s deväťpinovou svorkovnicou. Všetky terminály majú dva porty USB 2.0 – typ A a mini B. Voliteľne možno doplniť hodiny reálneho času. Aplikácia a používateľské údaje sa ukladajú do Flash EPROM 128 MB alebo do externej USB pamäte.

Jednoduchá inštalácia a multiprotokol
Vďaka patentovanému adaptéru dokáže Magelis HMI STO – ako predstaviteľ najnovších HMI technológií – rýchlo a jednoducho nahradiť prežité monochromatické panely. Výmena sa obíde bez akéhokoľvek zásahu do existujúceho rozvádzača. Terminál možno pripojiť nielen k osvedčeným PLC/PAC Modicon, ale aj k zariadeniu tretích strán, a to prostredníctvom širokej ponuky komunikačných protokolov. USB rozhranie zase umožňuje pripojenie USB príslušenstva, napríklad snímače odtlačkov prstov alebo signalizačných stĺpcov. V prípade priameho spojenia PC s inžinierskym nástrojom a mikropanelu Magelis HMI STO je panel napájaný cez USB port a nevyžaduje externý zdroj.

Vijeo XD: efektívne a intuitívne ovládanie
Magelis HMI STO využíva všetky možnosti ovládania, ktoré sú typické pre SMART dotykové zariadenia: zoom, posúvanie snímky, voľba ikon atď. Na tvorbu grafiky a programu totiž využíva intuitívny nástroj Vijeo XD. Moderné grafické rozhranie podporuje prácu s vektorovou grafikou. Pri vývoji aplikácie sa veľkosť obrázkov, textov a fontov môže ľubovoľne meniť bez toho, aby sa znížila kvalita zobrazenia. Vijeo XD obsahuje aj výkonné animácie a rad efektov. Na vzdialený prístup využíva technológiu HTML5.

Jednoduché stroje aj telemetrické aplikácie
Voľba malého kompaktného HMI terminálu nemusí byť nutne kompromisom medzi kvalitou a cenou. Nový mikropanel Magelis HMI STO môže byť nasadený pri ovládaní jednoduchých strojov v celej škále aplikácií – napr. pri tlači alebo balení. Vďaka napájaniu 12–24 V DC a krytiu IP 65F, samozrejme, predstavuje optimálnu voľbu tiež pre telemetrické stanice RTU.
Pozrite si ponuku operátorských panelov Magelis STO, STU
Viac obrázkov Magelis HMI STO
michal.krena@schneider-electric.com