• Nová generácia ovládačov KNX pre jednoduchšie ovládanie bytových priestorov

Default Alternative Text

S dotykovými tlačidlami KNX Multitouch Pro a KNX Pro ponúka Schneider Electric novú generáciu nástenných ovládacích prvkov v elegantnom tvare a s veľkým výberom doplnkových rámčekov v dizajne System M. Tlačidlá uľahčujú ovládanie obytných priestorov tým, že umožňujú flexibilnú konfiguráciu podľa potrieb zákazníka. Obe zariadenia sú napájané iba z komunikačnej zbernice, obnova existujúcich zbernicových inštalácií je teda veľmi jednoduchá.

KNX Multitouch Pro

V KNX tlačidlách Multitouch Pro sa snúbi rýchly prístup k preferovaným funkciám a jednoduché ovládanie, na aké sme zvyknutí z ovládania smartfónov a dotykových tabletov. Citlivý dotykový displej multi-tlačidla sa vyznačuje malou montážnou hĺbkou a dokonalým zarovnaním s rámčekom ovládača. Architekti ocenia jednoduchý a hlavne nenápadný dizajn, keď sa potrebné informácie objavia na skrytom displeji až po priblížení sa osoby k tlačidlu. Grafické stvárnenie riadiacich funkcií môže byť ľahko zladené s daným interiérom. Vďaka názorným grafickým ikonám je zariadenie ľahko ovládateľné aj pre cudzojazyčných používateľov.

Premyslená filozofia ovládania

Zákazník má na výber z množstva oválnych alebo vertikálnych grafických symbolov. Jednotlivé funkcie sú ľahko dosiahnuteľné cez hlavné a podružné menu. V hlavnom menu môže používateľ nastaviť žiadanú teplotu, stmievať svetlo alebo miestnosť zatemniť žalúziami. V podružnom menu môže nastaviť napr. otáčky ventilátora, predĺžiť čas vykurovania komfortnou teplotou, prepnúť do nočného módu, nastaviť farbu alebo teplotu svetla. Zákazník si sám môže nastaviť žiadanú teplotu miestnosti v dennom alebo nočnom režime, či definovať predvolené scény.

Prehľad funkcií

 • Vyvolanie scén, ovládanie svetiel, žalúzií a teploty jednoduchými gestami alebo štandardne dotykom
 • Oválny dizajn symbolov: jedna funkcia na obrazovku
 • Vertikálny dizajn symbolov: dve funkcie na obrazovku
 • Dizajn tlačidiel: až štyri tlačidlá na obrazovku
 • Osem hlavných obrazoviek, jedna až štyri funkcie na obrazovku (celkovo až 32 funkcií)
 • Vyvolanie scén: až štyri scény na obrazovku, celkovo 16 nastaviteľných scén v rámci ovládača
 • Funkcia zablokovania a odomknutia pomocou štvorciferného kódu
 • Senzor priblíženia – aktivácia podsvietenia displeja pri priblížení
 • Rozpoznanie gest – vyvolanie predvolenej funkcie pohybom ruky pred ovládačom
 • Prispôsobiteľný šetrič obrazovky
 • Nastavenie alebo zmena určitého parametra aj bez konfiguračného softvéru ETS cez ovládaciu plochu tlačidla
 • Meranie teploty
 • Vstup pre externý teplotný snímač napr. z podlahového vykurovania.

KNX Pro

KNX tlačidlo Pro sa od multi-tlačidla líši v tom, že nemá LCD panel a nerozoznáva gestá. Zachováva si plochý dizajn a veľké možnosti konfigurácii aj pre náročné riešenia. Nenápadný dizajn v kombinácii so širokým výberom rámčekov možno zladiť s akýmkoľvek prostredím.

Prvotriedny vzhľad

KNX dotykové tlačidlo nadväzuje svojím vzhľadom na multi-tlačidlo. Jednotlivé ovládacie symboly sú v kľudovom režime neviditeľné a tlačidlo na stene vyzerá ako elegantná štýlová plocha. Hneď ako sa používateľ priblíži k dotykovému tlačidlu, senzor priblíženia automaticky vysvieti ovládacie symboly na ploche tlačidla. Podsvietenie je voliteľné buď v zelenej, alebo bielej farbe s nastaviteľným stupňom jasu.

Všetko v jednom

Dotykové tlačidlo Pro má na ploche senzora celkom šesť oblastí dotyku. To umožňuje nastaviť tlačidlo ako jedno-, dvoj-, troj- alebo štvorkanálový ovládač. Používateľ si sám pred inštaláciou tlačidla môže vybrať vhodnú ikonu z preddefinovaných symbolov na dodanej fólii a vložiť ju pod jeho kryt. Symboly znázorňujú v rôznych formách svietidlá, žalúzie a scény. V tlačidle môže byť aktivovaný senzor priblíženia. Hneď ako sa používateľ priblíži k tlačidlu, senzor priblíženia aktivuje LED podsvietenie a svetlo prechádzajúce vloženou fóliou zreteľne vykreslí obrysy zvoleného grafického symbolu. Používateľ si tak rýchlo nájde hľadanú funkciu na tlačidle. Senzor priblíženia môže byť kedykoľvek deaktivovaný a symboly potom jemne svietia na ploche tlačidla neustále. V nočnom móde je jas žiariacich symbolov automaticky korigovaný na nižšiu intenzitu žiarenia vzhľadom k nočným svetelným podmienkam a zrakovému komfortu používateľa.

Zaujali vás KNX Multitouch Pro a KNX Pro? Zistite viac a pozrite si kompletný katalóg KNX riešení!


Video KNX Touch PRO Schneider Electric